Oprawki stożkowe

Oprawki wykonane ze stali ulepszonej cieplnie. Służą do mocowania wierteł do głowicy wiertarki wielowrzecionowej. Dostarczamy również oprawki na indywidualne zamówienie klienta według podanego wzoru bądź rysunku.

Oprawki stożkowe
Oprawki stożkowe

Wiercenie to skrawanie materiału za pomocą narzędzia zwanego wiertłem, przez co powstaje otwór o przekroju najczęściej kołowym. Przy zastosowaniu specjalnych wierteł metodą wiercenia wtórnego możliwe jest uzyskanie otworu wielokątnego (np. trójkątnego, czworokątnego).

Prędkość obrotowa i posuw zależą od średnicy wiertła oraz rodzaju obrabianego materiału.

Wiercenie wiertłem dużej średnicy w pełnym materiale jest utrudniane przez opór, jaki powoduje ścin, dlatego należy wykonać wiercenie wstępne wiertłem o mniejszej średnicy. W celu uzyskania otworów dokładnych należy zastosować wiercenie zgrubne, a następnie wykonać rozwiercanie lub pogłębianie.

W przypadku wiertarek wielowrzecionowych mocowanie wierteł odbywa się przy pomocy oprawek. Dzięki temu umożliwiają jednoczesne wiercenie wielu otworów w przedmiotach obrabianych seryjnie. Wrzeciennik w tych wiertarkach jest wyposażony w wiele wrzecion, które mogą być ustawiane w dowolnej odległości od osi głównego wrzeciona wiertarki.

Wiertła do wiertarek

Akcesoria do wiertarek

Noże

Płytki HM

Płytki do obróbki metalu

Groty (bity)

Materiały ścierne

Narzędzia pneumatyczne

Wiertła nietypowe

Pasy ścierne

Wiertła niestandardowe

Wiertła wykonywane na zamówienie w zależności od potrzeb klienta

DESIGN AND ENGINE logo ADEG.NET

Strona główna| Firma| Oferta| Kontakt| Informacje techniczne
Wiertła niestandardowe| Promocje| Mapa witryny
Polityka prywatnosci

COPYRIGHT © 2010-2020 BY PRO-TECH. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE